Filipův první rok s hodinkami Apple Watch

Hodinky Apple Watch jsem si koupil před necelým rokem a proto jsem se rozhodl napsat pár řádků o tom, jak mi jejich nošení opravdu ulehčuje život. Mají totiž rovnou několik parádních výhod, díky kterým nelituji, že jsem si je pořídil.

Jednoduché placení v obchodě

Od té doby, co se dá v téměř všech obchodech platit bezkontaktním způsobem, přestal jsem se sebou nosit hotovost. Avšak od té doby, co funguje Apple Pay, tak už se sebou nenosím ani peněženku. A co je ještě lepší? Od té doby, co mám Apple Watch hodinky, telefon v obchodě ani nevytahuji. 

Ano, na první pohled se to může zdát jako pouhá úspora několika vteřin, kdybychom však tak platili všichni, nebyly by v supermarketech žádné fronty! (Také ofenzivní na lidi, kteří tak neplatí :)). Kdy však ocením platby přes Apple Watch úplně nejvíce? Především při cestování a v zahraničí, kdy mi je neustálé vytahování cenností z bundy a batohu nepříjemné. S hodinkami však zaplatím jednoduše a nemusím se bát, že někde něco ztratím.

Filipov rok s hodinkami
Filipov rok s hodinkami

Telefonování a vyzvánění

Hodinky Apple Watch jsou díky svým funkcím takovou prodlouženou rukou samotného telefonu. Doma, v práci nebo u cvičení mám totiž telefon odložený a nemám ho tak stále při sobě. Abych pravdu řekl, kolikrát ani nevím kde ho vlastně mám. 

Už se mi nejednou stalo, že mi hodinky začaly vyzvánět i v případě, kdy jsem na telefonu měl zvuky vypnuty. Avšak díky tomu, že lze přes Apple Watch také telefonovat, jsem mohl hovor ihned vybavit.

Cvičení a pohyb

Sportovní měření aktivity je pro mne, jako sportovce, jedna z nejlepších vychytávek, které Apple Watch poskytují. Hodinky jsou schopny změřit snad každou aktivitu, kterou si jen dokážu představit. Například po fotbalovém tréninku vím, kolik jsem naběhal kilometrů, kolik jsem spálil kalorií či se můžu podívat, kdy si moje srdce opravdu “máklo”. 

Měření sportovních aktivit je k nezaplacení i při výletech na kole či pěší turistice. Díky hodinkám mám totiž neustálý přehled o délce trvání výletu, převýšení, vzdálenosti a jednotlivé výlety si tak mezi sebou můžu jednoduše porovnávat.

Filipov rok s hodinkami
Filipov rok s hodinkami

Elegantní hodinky pro každou příležitosti

Hodinky Apple Watch nosím s radostí. Vím totiž, že mám na ruce kvalitní hodinky, které mi vydrží a díky jejich elegantním vzhledu jsou skvělým módním doplňkem pro každou příležitost. Stačí totiž vyměnit řemínek a taky, změnit vzhled ciferníku. Sportovní hodinky na trénink tak během několika málo vteřin přeměním na elegantní hodinky ke košili či obleku. A to je zkrátka výhoda, kterou jen tak nenajdeš.

Připomínky a upozornění

S hodinkami Apple Watch jsem neustále v obraze. Chodí mi tam důležité připomínky, upozornění na událost, pracovní e-maily a také vím, jaké dnes bude počasí. Někdo by samozřejmě mohl říct, že ho neustálé informování o něčem již otravuje. Apple Watch však nechává své uživatele si nastavit vše dle svého přání. 

Pokud někomu vadí určitý typ upozornění, jednoduše si toto upozornění deaktivuje a má hotovo. Ne každý si totiž přeje, aby mu chodila upozornění z Facebooku či Instagramu co 5 minut.

Filipov rok s hodinkami

Na závěr...

Tak, to by bylo 5 důvodů, proč bych hodinky Apple Watch nevyměnil. Věřím, že každý si najde to své a oblíbí si jinou z funkci, které hodinky nabízí. Někdo ocení měření kvality spánku, jiný zase saturaci krvi kyslíkem nebo EKG. V každém případě, nejdůležitější je mít stylový řemínek pro každou příležitost. A přesně takový najdeš u nás.