Jak správně vyčistit řemínek na Apple Watch?

Řemínky na Apple Watch hodinky jsou skvělým a také praktickým doplňkem každého outfitu. Tak jako všechno, co si na sebe každý den oblečeme, můžeme i řemínek lehce zašpinit a proto bychom je měli udržovat čisté. Pokud si chceš svůj řemínek jednoduše vyčistit, sleduj následujících pár tipů jak to udělat:

Sundej řemínek z hodinek

Nejprve je potřeba sundat řemínek z hodinek. Na spodní straně všech hodinek Apple Watch se nachází malá zarážka, kterou je potřeba stlačit. Řemínek lze poté při stlačení jednoduše vysunout.

Použij jemný kartáček nebo hadřík na odstranění prachu a nečistot

Jakmile je řemínek z hodinek uvolněn, můžeš jej opatrně vyčistit kartáčkem nebo třeba hadříkem. Použij nejlépe takový, které nezanechává chloupky apod. Pokud je potřeba, hadřík klidně navlhči.

Namoč řemínek do vody a použij neagresivní čistící prostředky

Pokud máš silikonový řemínek, můžeš jej klidně namočit do vlažné vody s čistícím přípravkem. Před použitím těchto prostředků se však nejdříve dostatečně informuj o obsahu agresivních látek obsažených v čistícím prostředku, které by mohly řemínek poškodit. Nejlepší volbou je klasické mýdlo na ruce.

Opláchni řemínek pod tekoucí vodou a důkladně ho vysuš

Pokud jsi na čištění použil/a mýdlo, tak řemínek pouze opláchni pod tekoucí vodou a nechej ho pořádně vysušit na čisté utěrce. Netřeba využívat fénů apod. zařízení. Stačí chvilku počkat a řemínek bude opět připraven k akci.

Nasaď řemínek zpět na hodinky

Pokud je řemínek čistý a suchý, můžeš jej opět nasadit na hodinky a vyrazit do světa.

Dodržením těchto jednoduchých kroků můžeš vyčistit téměř jakýkoliv řemínek na hodinky. Je potřeba si pouze dávat pozor na samotný materiál řemínků (nedoporučujeme užívat zvlášť pro kovové, látkové či kožené řemínky).